Răspuns :
pai 1kg de rosii costa 4lei!
4kg de mere=8lei
1kg de mere=2lei!
Bafta
4kg de mere=8lei
1kg de mere=2lei!
Bafta
6kgR.............4kgM............32lei
7kgR..............4kgM............36lei
1kgR=36-32=4lei
1kgR=4lei
6kgR=6×4=24lei
6kgR=24lei
32lei-24lei=8lei
4kgM=8lei
1kgM=8:4=2lei
1kgM=2lei
Sper ca te-am ajutat!
7kgR..............4kgM............36lei
1kgR=36-32=4lei
1kgR=4lei
6kgR=6×4=24lei
6kgR=24lei
32lei-24lei=8lei
4kgM=8lei
1kgM=8:4=2lei
1kgM=2lei
Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!