👤

Mama cumpara 6 kg de rosii si 4 kg de mere , platind 32 lei iar bunica cumpara 7 kg de rosii si 4 kg de mere platind 36 lei . Sa se afle cat costa 1 kg de rosii si cat costa 1 kg de mere .