Continua problema astfel incit sa se rezolve printr-o inmultire si o scadere. Rezolva problema obtinuta si scrie raspunsul. Un trabdafir costa 35 lei....... Rezolvare cu plan
un trandafir costă 35lei, o garoafă costă de 4 ori mai mult decât trandafirul si o lalea costă cu 10 mai putin decat garoafă. Cat costa o Lazea si o garoafă?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!