👤

In graficul alaturat este înregistrat numarul sticlele de apa plata vandute la magazinul din incinta scolii timp de o săptămână. Daca o sticlă contine 500ml de apa, cati litri de apa s-au vandut.

In Graficul Alaturat Este Înregistrat Numarul Sticlele De Apa Plata Vandute La Magazinul Din Incinta Scolii Timp De O Săptămână Daca O Sticlă Contine 500ml De A class=

Răspuns :

150+250+200+300+250 = 1150 sticle s-au vandut toata saptamana
500 ml = 1/2 l
1150 · 1/2 = 575 l
Cred ca rezultatul este de 575,000 de ml. Sper sa fie bine si sper sa iti fie de folos.