👤

Vă rog rezolvați problema "Un detergent pentru spălare automată se vinde în pachete de 5 kg cu prețul de 140 lei și în pachete de 2 kg de 66 lei . Cumpărătorii chibzuiți optează pentru pachetul de 5 kg.Argumentați această opțiune" vă rog frumos, dau și coroniță la care îmi va place mai mult sau care va fi primul...

Răspuns :

Cumparatorii il aleg pe acela cu 5 kg deoarece daca ar vrea 10 kg de detergent cel cu 5 kg ar fi mai ieftin decat cel cu 2 kg.