mama cumpara 6kg de rosii si 4kg mere cu 32 lei,iar bunica cumpara 7kg de rosii si 4 kg de mere platind 36lei...sa se afle cat costa 1kg de rosii si cat costa 1kg de mere
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!