Răspuns :
total =160 kg
160/8=20 kg per ladita
8-3=5 ladite de vanzare
5*20= 100kg la vanzare
100*4=400 lei suma incasata
160/8=20 kg per ladita
8-3=5 ladite de vanzare
5*20= 100kg la vanzare
100*4=400 lei suma incasata
160:8=20kg per ladita
3*20=60kgpt consum
160-60=100kg
1kg rosii.....4lei
100kg rosii....xlei
x=100*4
x=400lei
3*20=60kgpt consum
160-60=100kg
1kg rosii.....4lei
100kg rosii....xlei
x=100*4
x=400lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!