Răspuns :
Se da:
a=1m/s²
t=1min=60s
d=?m
Formule:
d=at²/2
Calcule:
d=1*60²/2=1800m
a=1m/s²
t=1min=60s
d=?m
Formule:
d=at²/2
Calcule:
d=1*60²/2=1800m
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!