Răspuns :
V= L · h · l
L= 6,5 cm³
l = 40 mm³ = 0,04 cm³
h = 0,8 dm³ = 800 cm³
Rezultă că V = 6,5 cm³ · 0,04 cm³ · 800 cm³ = 208
L= 6,5 cm³
l = 40 mm³ = 0,04 cm³
h = 0,8 dm³ = 800 cm³
Rezultă că V = 6,5 cm³ · 0,04 cm³ · 800 cm³ = 208
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!