Vă rog să mă ajutati sa rezolv problema corect. La un magazin s-au adus1928kg de mere. In prima zi s-a vandut un sfert, a doua zi jumatate din intreaga cantitatw, iar a treia zi restul. Stiind ca 1 kg de mere costa 2 lei,afla cat s-a incasat in fiecare zi. Multumesc.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!