Alexandru a cumpărat de la magazin 3kg de portocale 2kg de mere și un kg de lămâi .Ce rest a primit de la bagnotavde 50 lei ,dacă 1 kg de portocale costa 2,5 lei,de mere costa 1,5 lei și 1 kg de lămâi costa
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!