la sase:1)4 lei x 80kg=320lei-pe cirese 2)670lei-320lei=350lei- in total pe capsuni 3)350lei : 70kg=5lei-un kg de capsuni la a 7 nustiu nam invat cu dam.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!