Fe2O3=2•56+3•16=160 g/mol HNaO3=1•1+1•23+3•16=50 g/mol (daca ai vrut sa pui Na asa e pentru ca simbol doar N nu exista) Na2CO3=2•23+1•12+3•16=106 g/mol Mg (OH)2=1•24+2•16+2•1=60 g/mol
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!