S-au cumparat 12 kg de mere si pere . Pentru pere s-au platit 20 lei si pentru mere 14 lei . Un kilogram de pere e de doua ori mai scump fata de mere . Cat costa un kg de mere ? Cate kg de mere s-au cumparat ?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!