👤

Daca 4 caiete si 6 penare costa 48 de lei , 12 caiete si 18 penare vor costa?




Ajutati-ma va rog !





Multumesc!


Răspuns :

observam ca obiectele se tripleaza... atunci triplam si pretul...
48×3=144
4c+6p=48 lei /x3
12c+18p=144 lei
Succes !
Hatsu. ne.Mik.u