Răspuns :
10 : 5 = 2 lei costa un litru de lapte
10 : 2 = 5 lei costa un litru de suc
5 - 2 = 3 lei este diferneta de pret intre suc si lapte
10 : 2 = 5 lei costa un litru de suc
5 - 2 = 3 lei este diferneta de pret intre suc si lapte
10:5=2
2 lei L de lapte
10:2=5
5 lei L de suc
sucul este mai scump decat laptele
5-2=3 lei (diferenta)
2 lei L de lapte
10:2=5
5 lei L de suc
sucul este mai scump decat laptele
5-2=3 lei (diferenta)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!