VA ROG,E URGENT:solubilitatea kcl este de 28g/100g apa.Se obtine o solutie cu dsol=1,15 g/mol. care este valoarea solutiei molare a kcl (Ac=39 Acl=35,5)
raspuns:3,38
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!