Răspuns :
Cat costa un kg de mere ?
7,5:3=2,5 (lei)
Cat costa patru kg de mere ?
2,5×4=10 (lei)
RASPUNS : 10 lei
7,5:3=2,5 (lei)
Cat costa patru kg de mere ?
2,5×4=10 (lei)
RASPUNS : 10 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!