Rezolva problema cu planO uzina a achizitionat 2 strunguri,platind in total 70000 lei .La ce pret sa cumparat fiecare strung ,daca unul dintre ele este cu 9000 lei mai scump decit celalalt?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!