Răspuns :
o sa fac doar pentru a) ca sa prinzi ideea
22.4 l....17 g NH3
4.47l.....xg NH3
x=3.392g => nr moli=x/m=3.392/17=0.2
22.4 l....17 g NH3
4.47l.....xg NH3
x=3.392g => nr moli=x/m=3.392/17=0.2
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!