👤

La executarea unei comenzi 100 de pantaloni se reusesc o economie de 15 cm de stofa la fiecare pantalon .Cati lei economizesc in total la executarea acestei comenzi,daca 1 m de stofa costa 63 lei?

Răspuns :

100.15=1500 cm de sfoara
1500 cm =15 m
15 m .63 lei =945 lei