5 kg faina ........6 l ulei...............42500lei 10kg faina ........6l ulei...............75000lei 5kg faina..........32500lei 32500 : 5 = 650lei un kg de faina 42500-650 x5=39250lai 6 l de ulei 39250:6=655,43 lei l de ulei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!