👤

puterea unui motor este egala cu 2W.Care este lucrul mecanic daca timpul este egal cu 2h dau coroana

Răspuns :

P=L/t => L=Pxt = 2W x 120min=240 .
2h=120min
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!


Ze Studies: Alte intrebari