Pentru 3 kg cirese si 4 kg caise mamaa Anei a platit 46 lei.pentru 2 kg de cirese si 3 kg de caise ,mama Corineei a platit 33 lei.va rog sa ma ajutatti..e prin metoda comparatiei...la primul rabd se inmulteste cu 2 iar la al doilea se inmulteste cu 3..va rog mult sa ma ajutati!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!