Răspuns :
1 kg lamai .............4,8 lei
0,75 kg lamai............ x lei
x = 0,75 x 4,8 = 3,6 lei
0,75 kg lamai............ x lei
x = 0,75 x 4,8 = 3,6 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!