Răspuns :
2+2+1=5 lei ardeii
2,5+2,5=5 lei
3lei=un kg rosii
1,5+1,5=3 lei ceapa
5+5+3+3=16 lei toate legumele
2,5+2,5=5 lei
3lei=un kg rosii
1,5+1,5=3 lei ceapa
5+5+3+3=16 lei toate legumele
O jumatate de kg de ardei 2kg:2=1
1,5kg ardei 2lei+1lei=3 lei
2 kg castraveti 2,5lei*2=5 lei
2 kg ceapa 1,5lei*2=3 lei
1 kg rosii=3 lei
3+5+3+3=14 lei
1,5kg ardei 2lei+1lei=3 lei
2 kg castraveti 2,5lei*2=5 lei
2 kg ceapa 1,5lei*2=3 lei
1 kg rosii=3 lei
3+5+3+3=14 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!