Răspuns :
Cât au costat bananele? 8*3=24 câți lei eu costat portocalele ? 66-24=42 cât costa un kg de portocale ? 42:6= 7 răspuns :1 kg de portocale costa 7 lei
1)3Kgx8Lei=24(lei)a platit mama pentru 3 kg de banane
2)66lei-24lei=42(lei) costa un kg de portocale
R-s: 42 lei
Sper ca te-am ajutat :)
2)66lei-24lei=42(lei) costa un kg de portocale
R-s: 42 lei
Sper ca te-am ajutat :)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!