Afrați lucrul mecanic efectuat de o forta de tracțiune f=20 N , pe distanta d=50 m .Aflați variația energiei cinetice dacă m=4 kg,v1=5m/s , v2=10 m/s.Dau coroana.URGENT
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!