Răspuns :
180 ÷3=60 km/ora
350/60= 5 intregi si 5/6
5 ore+5/6×60min= 5 ore si 50 minute
7:00+5:50=12:50 ajunge la Constanta, deci nu va putea participa la simpozion
350/60= 5 intregi si 5/6
5 ore+5/6×60min= 5 ore si 50 minute
7:00+5:50=12:50 ajunge la Constanta, deci nu va putea participa la simpozion
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!