Răspuns :
1)Câți lei au mai rămas depa ce a cumpărat cartofii?
72-60=12 lei
2)Câți lei costă un kg de ceapa?
12:6=2 lei
Sper că te-am ajutat
72-60=12 lei
2)Câți lei costă un kg de ceapa?
12:6=2 lei
Sper că te-am ajutat
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!