ms1= 250 g solutie HCl c1= 20% md1=( 20*250):100= 50 g HCl ms2= 250 g solutie HCl c2= 40% md2=(40*250):100= 100 g HCl md final= md1 + md2= 150 g HCl ms final= ms1+ ms2= 500 g solutie c final = (150*100):500= 30%
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!