Asupra unui corp cu masa m=4kg actioneaza o forta constanta in directia si in sensul deplasari pe o distanta p=10m calculati marimea fortei daca marimea fortei a fost v1=2m/s, iar cea finala v2=8m/s
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!