👤

La un magazin 1 litru de lapte costa 6,25 lei. Cît costa 12 litri de lapte la acest magazin?

Răspuns :

12×6,25=75 lei costa 12 litri de lapte

Sper ca te-am ajutat!!!
= cu 75 de lei cred ca e bun mie asa mi-o iesit