La 1: ai Fm la diol CnH2n+2O2. Masa acesteia este 14n+34. In 14n+34 ai....32g O2 100 g..... 51,61 51,61 (14n+34)= 3200 722,54n+1754,74=3200 722,54n=1445,26 n=2
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!