Un autoturism se deplaseaza pe un drum orizontal si la momentul t1 are viteza v1=10m/s iar dupa in interval de timp viteza autoturismului devine v2=20m/s timp in care motorul autoturismului efectueaza un lucru mecanic L=300kJ.Sa se calculeze masa autoturismului.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!