Răspuns :
prima zi |—|
a doua zi |—|+21|
54 lei-21 lei=33 lei
33 lei:2=16,5 lei sau 16 rest 1 lei (a cheltuit în prima zi)
16,5+21=37,5 lei (a cheltuit în a doua zi)
a doua zi |—|+21|
54 lei-21 lei=33 lei
33 lei:2=16,5 lei sau 16 rest 1 lei (a cheltuit în prima zi)
16,5+21=37,5 lei (a cheltuit în a doua zi)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!