Răspuns :
o ora are 60min. Un sfert de ora are 15min.Ema ajunge la 7:45(7ore si 30min+15min=7ore si 45min)
O oră are 60 de minute.
Într-un sfert de oră sunt 15 minute.
b) 7:30+15=7:45(ora la care Ema ajunge la școală).
SUCCES!
Sper că te-am ajutat!
Într-un sfert de oră sunt 15 minute.
b) 7:30+15=7:45(ora la care Ema ajunge la școală).
SUCCES!
Sper că te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!