X moli..........Y molecule..........158 g Ca(OH)2 1 mol.....6,022 •10 la 23 molecule....74g Ca(OH)2 =>X=158:74=2,13. Y=2,13•6,022•10 la 23 Y=12,82686•10 la 23
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!