Răspuns :
F=B*L*I
B=F/(L*I)
L=20 cm=0,2 m
B=0,2/(0,2*2,5)=1/2,5=10/25=2/5=0,4 T
B=F/(L*I)
L=20 cm=0,2 m
B=0,2/(0,2*2,5)=1/2,5=10/25=2/5=0,4 T
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!