Răspuns :
p=9*10^7
ro=1020km/m^3
g=10 N /kg
h=?
R-re:
p=rogh
h=rog
h=9*10^7 pe 1020*10=apro.8,82=apro.9,00
ro=1020km/m^3
g=10 N /kg
h=?
R-re:
p=rogh
h=rog
h=9*10^7 pe 1020*10=apro.8,82=apro.9,00
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!