Răspuns :
Ep=mgh
m=0,8Kg
h=Ep/mg=>h=240/0,8•10 (accelerația gravitationala)
h=30m
m=0,8Kg
h=Ep/mg=>h=240/0,8•10 (accelerația gravitationala)
h=30m
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!