Răspuns :
51 km= 3 ore...=> 51:3=17 km/h
85 km:17 km/h = 5 h.....=> elevul va parcurge 85 km in 5 ore.
85 km:17 km/h = 5 h.....=> elevul va parcurge 85 km in 5 ore.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!