Răspuns :
D=?
v=36km\h
t =3h
ajutoor
V = distanta/timp
D = timp x viteza
d = 3h x 36 km/h = 108 km (h cu h se simplifica si raman doar km ca unitate de masura)
v=36km\h
t =3h
ajutoor
V = distanta/timp
D = timp x viteza
d = 3h x 36 km/h = 108 km (h cu h se simplifica si raman doar km ca unitate de masura)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!