Răspuns :
4kg --- 1,5 lei
6 kg ---1,25lei
6-4=2
1,5-1,25=0,25
0,25:2=0,125 lei pretul mediu/kg
6 kg ---1,25lei
6-4=2
1,5-1,25=0,25
0,25:2=0,125 lei pretul mediu/kg
4kg..............................1,5 lei
6kg..............................1,25 lei
6-4=2kg
1,25-1,5=0,25 lei (2kg de cartofi)
0,25:2=0,125 lei
6kg..............................1,25 lei
6-4=2kg
1,25-1,5=0,25 lei (2kg de cartofi)
0,25:2=0,125 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!