Pentru 4 acadele si 3 ciocolate,mama a platit 20 de lei. In alta zi a cumaparat 4 acadele si 5 ciocloate si a platit 28 de lei.Cat costa o acadea,dar o ciocolata?.......Cu model.Va rog
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!