Dragos si Daria fac cumaparturi de acelasi fel. Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere, platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere, platind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere? kg=kilogram Este o problema de comparatie va rog frumos! Ajutati-ma! Dau coroana!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!