Pentru 3 cicolate si 3 pachete de biscuiți s-au plătit 21 lei,iar pentru 3 cicolate si 4 pachete de biscuiți s-au plătit 24 lei.Cat costă un pachet de biscuiți? Dar o ciocolată? 2) Personalu unei gradinite a cumpărat 3 mingi si 4 masininute pt care a plătit 146 de lei.Dupa un timp s-au cumpărat la acelasi pret 3 mingi si 7 masininute in valoare de 224 lei. Cât costa o masinuta? Dar o mingie?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!