Masa totala a unui autourism este m=800kg. soferul franeaza lent, astfel incat viteza autoturismului se micsoreaza de la v1=90km/h la v2=54km/h. aflati cu cat a scazut energia cinetica a autoturismului.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!