Răspuns :
2 kg rosii=6 lei
cartofi 2*2 kg= 4 kg cartofi= 8 lei
deci mama a cheltuit 14 lei..
cartofi 2*2 kg= 4 kg cartofi= 8 lei
deci mama a cheltuit 14 lei..
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!