Răspuns :
c/100=md/ms, md+m apa = ms, ms=750 g,c=5
rezulta 5/100=(750-m apa)/(750+m apa) si rezolvi ecuatia
vezi daca tb sa transformi 750g=0,075 kg
rezulta 5/100=(750-m apa)/(750+m apa) si rezolvi ecuatia
vezi daca tb sa transformi 750g=0,075 kg
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!